• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Akademia Dobra i Zła zalukaj film Online

Akademia Dobra i Zła - ZALUKAJ FILM ONLINE

Oct. 19, 2022146 Min.
Udostępnij0
Your rating: 0
7 1 vote

Akademia Dobra i Zła – Oglądaj online

Oparta na bestsellerowej serii powieści dla młodych dorosłych Akademia Dobra i Zła to film fantastyczny. Zarówno fabuła, jak i bohaterowie wykorzystują i żartują z tropów kilku bajek. Dwie młode kobiety, które były prześladowane za bycie niezwykłymi w swojej społeczności, zostają porwane przez złego ducha i ogromne skrzydlate stworzenie i zabrane do ukrytej szkoły. Tam można nauczyć się, jak stać się dobrym lub złym człowiekiem.

W licznych scenach pojawiają się miecze, pięści, ogień, przerażające zwierzęta i inne bronie używane w gwałtownych starciach. Są zgony, a kobieta trafia do sali tortur. Aby przekazać magię studentom, muszą oni wbić sobie igłę w palec. Nie wszystkie postacie, które „umierają” pozostają martwe. Osoby z otoczenia strasznie się starzeją i mają świecące oczy. Główny bohater wydaje się być nietrzeźwy po chlaniu z flaszki. W końcu, nasza banda bohaterów dowiaduje się, że to czyny, a nie słowa, najlepiej oddają ich prawdziwe oblicze światu.

Gdzie oglądać cały film Akademia Dobra i Zła 2022?

Sophie (Sophia Anne Caruso) i Agatha (Sophia Wylie) są w Akademi Dobra i Zła parą najlepszych przyjaciół, którzy są również społecznymi wyrzutkami w małej wiosce Gavaldon. Podczas gdy Sophie pragnie zostać księżniczką, Agatha jest fałszywie oskarżona o czary i stąd nie ma wielu przyjaciół. Na szczęście mają siebie nawzajem. Sophie ma misterny plan wydostania się z Gavaldon, ale Agatha nie pozwala jej odejść bez niej. W efekcie obie młode kobiety trafiają do zaczarowanej akademii, w której kształcą się zarówno dobre, jak i złe postacie z folklorów i legend. Sophie trafia do Szkoły Zła pod kierunkiem Lady Lesso (Charlize Theron), natomiast Agatha zostaje przydzielona do tworzonej przez księżniczkę profesor Dovey Szkoły Dobra (Kerry Washington).

Nic w tym filmie nie wydaje się szczególnie twórcze, ponieważ w dużej mierze opiera się on zarówno na ustalonym materiale źródłowym (seria książek), jak i na wypróbowanych i prawdziwych kliszach szkolnej, nastoletniej fantasy. W przypadku Szkoły dobra i zła Netflix ma jednak na uwadze swój target demograficzny. Platforma zapewne spodziewa się, że widzowie wrócą po więcej, mając na uwadze zakończenie filmu w formie cliffhangeru oraz kilka książek z oryginalnej serii. (Nasuwa się pytanie, dlaczego nie miniserial?) Są to ludzie, którzy obejrzą cały film pomimo jego długości i zatłoczonego początku.

Satysfakcjonujący film warty obejrzenia

Mimo to, jeśli uda wam się dotrwać do końca, zostaniecie nagrodzeni satysfakcjonującą konkluzją i kilkoma zachęcającymi uwagami. Reżyseria Paula Feiga zapewnia, że techniczne elementy filmu, takie jak kostiumy, lokalizacje i choreografia walki, udaje się naśladować ton materiału źródłowego. Ścieżka dźwiękowa wzbogacona jest o nowszą muzykę, śpiewaną głównie przez kobiety. Ponadto, film może pochwalić się dorosłą obsadą, co jest czymś, co nie wszystkie inne filmy mogą twierdzić. Para ta dodaje powagi, a Washington jest szczególnie skuteczny w roli dziekana Szkoły dla Dobra, ale są oni słabo wykorzystani.

Oznacza to, że punkt ciężkości spoczywa na młodych gwiazdach. Choć mała Caruso daje Sophie żywy występ, to Agatha Wylie jest prawdziwym punktem centralnym filmu, ponieważ rola nadaje się do bardziej naturalnej i mniej teatralnej interpretacji. Miejmy nadzieję, że kolejny film poświęci więcej czasu dorosłym i innym nastoletnim bohaterom, jak Hort czy Beatrix.

 

Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Akademia Dobra i Zła
Tytuł oryginalny The School for Good and Evil
Ocena TMDb 7.241 752 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Wybuchowa para
Tron: Dziedzictwo
John Carter
Nerisa
Na złej drodze
Rodzina Potwornickich
Rzut życia
R.I.P.D. 2: Rise of the Damned
Street Fighter: Legenda Chun-Li
Cud w celi nr 7
Droga
Harry Potter i Książę Półkrwi