• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Video Sources 164 Views

  • Watch trailer
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a zalukaj film Online

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a - ZALUKAJ FILM ONLINE

Apr. 06, 2022United Kingdom142 Min.PG-13
Udostępnij0
Your rating: 0
8 1 vote

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a- Oglądaj online

Trzeci film z serii spinoffów o Harrym Potterze, nosi tytuł Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Dzieje się pięć lat po wydarzeniach z pierwszego filmu, ten sequel podąża za Newtem Scamanderem (Eddie Redmayne), jak pomaga profesorowi Albusowi Dumbledore’owi (Jude Law) w jego wysiłkach, aby zapobiec złemu czarodziejowi Gellertowi Grindelwaldowi (Mads Mikkelsen) od przejęcia kontroli nad Czarodziejskim Światem. W porównaniu z ostatnimi filmami o Potterze, które skupiały się na nastolatkach, filmy o Fantastic Beasts są równie mroczne i potężne, ale mają dorosłych bohaterów.

Jest tu dużo rozlewu krwi. Tortury, kontrola i morderstwa z rąk Niewybaczalnych Klątw, wraz z rozległym niszczeniem mienia, zamieszkami, przerażającymi zwierzętami (w tym masywną mackowatą bestią więzienną) i pojedynkami, to tylko niektóre z horrorów pokazanych w tym filmie. Jest kilka lekkich objęć i uścisków, i kilka rozmów o poprzednich romansach, ale język jest skromny („Jeez”, „hell”, kilka obelg). Reprezentacja obejmuje postacie homoseksualne, a także postacie drugoplanowe, które są czarne i azjatyckie. Przesłania płynące z tego filmu kontynuują tradycję zachęcania widzów do patrzenia na świat oczami tych, którzy różnią się od nich samych oraz do łączenia się w obliczu zła.

Gdzie oglądać cały film Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a 2022?

Rozgrywający się w 1932 roku, podąża za wydarzeniami z Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a o pięć lat. Dla swojej supremacyjnej sprawy czystej krwi Gellert Grindelwald (teraz portretowany przez Madsa Mikkelsena, a nie Johnny’ego Deppa) i jego wewnętrzny krąg zwolenników zbierają poparcie. Obejmuje to potężny obscurial Credence Barebone (Ezra Miller), który teraz wierzy, że jest Albus Dumbledore’s cast-off brat, i legilimens Queenie (Alison Sudol).

Starając się zapobiec temu, by Grindelwald został Międzynarodową Konfederacją Czarodziejów Najwyższym Mugolakiem, Dumbledore (Jude Law) wysyła magizoologa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), jego brata Aurora Tezeusza (Callum Turner), mugola Jakuba Kowalskiego (Dan Fogler), potężny senegalski czarodziej Yusuf Kama (William Nadylam), amerykańska profesorka czarów Lally Hicks (Je Strategia Grindelwalda opiera się na nowo narodzonym qilinie, magicznym stworzeniu, które potrafi rozpoznać osobę o dobrym sercu i szczerych intencjach. Dumbledore, podobnie jak Voldemort w Deathly Hallows, dostarcza każdemu ze swoich wybranych agentów niewinnie wyglądający żeton, który w końcu okazuje się kluczowy dla ich sukcesu.

Świetny pokaz efektów specjalnych

Nawet jeśli ten trzeci obraz jest przyjemniejszy od poprzednich dwóch, to nadal pokazuje, jak niemożliwe jest odtworzenie uroku dwóch pierwszych filmów o Harrym Potterze. Fantastic Beasts: Tajemnice Dumbledore’a to prosty dramat polityczny w reżyserii Davida Yatesa i napisany przez Steve’a Klovesa i J.K. Rowling, w którym pojawia się także znaczenie magicznych stworzeń nawet w międzynarodowych wyborach. Law wyłapuje przewidującą mądrość profesora Dumbledore’a, podczas gdy Mikkelsen, który zawsze jest znakomity w wcielaniu się w czarny charakter, wykonuje świetną robotę przy skanowaniu intensywności Grindelwalda (aczkolwiek tonuje urok występu Deppa). Ich rozmowy są pełne pretensji i tęsknoty za byłymi, co jest wiarygodne dla ich postaci (ich młodzieńcze małżeństwo jest ważną częścią historii).

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a to film wart obejrzenia

Tina (Katherine Waterston) jest szefem Aurorów, jej siostra jest w niebezpieczeństwie, a Grindelwald zagraża całemu magicznemu i niemagicznemu światu, a jednak jest zauważalnie nieobecna w wydarzeniach, co nie jest zadowalająco wyjaśnione w narracji. Znaczenie qilina jako rzadkiego magicznego stworzenia, wcześniej niezbadanego w czarodziejskich opowieściach, a nawet w autorytatywnej książce Scamandera, jest kolejnym punktem, który może odrzucić weteranów Pottera. (Oczywiście, ci sami fani Pottera prawdopodobnie będą pierwszymi, którzy wybaczą te błędy ciągłości, aby utrzymać nadzieję, że magiczne uniwersum będzie kontynuowane). Williams, jako amerykańska czarownica wykwalifikowana w Charms, i Miller, jako Credence, człowiek, który chce tylko znaleźć prawdę o swojej przeszłości, wyróżniają się wśród obsady drugoplanowej.

Fantastyczna scenografia i kostiumy (autorstwa laureatki Oscara Colleen Atwood) oraz kolejne sugestywne kompozycje Jamesa Newtona Howarda to znaki firmowe filmów o Czarodziejskim Świecie. Choć w tym momencie niewątpliwie istnieje zniewolona publiczność dla tych filmów, należy zadać sobie pytanie, czy nie nadszedł już czas, aby zawiązać sprawy i poczekać kolejną dekadę na nieuniknione remaki oryginałów.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a
Tytuł oryginalny Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
Ocena IMDb 6.2 139,417 votes
Ocena TMDb 6.803 3,105 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Ant-Man i Osa: Kwantomania
Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Wędrująca Ziemia 2
Strażnicy Galaktyki vol. 2
Justice League Dark: Ostatnia wojna
Kierunek: Księżyc!
Skal – Fight for Survival
Shazam!
Zew Krwi
Hokus Pokus 2
Prawdziwa historia Kota w Butach
Tajna baza