• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Avatar: Istota wody zalukaj film Online

Avatar: Istota wody - ZALUKAJ FILM ONLINE

Dec. 14, 2022USA192 Min.PG-13
Udostępnij0
Your rating: 0
6 1 vote

Avatar: Istota wody- Oglądaj online

Wyczekiwany sequel Avatara, filmu Jamesa Camerona z 2009 roku, Avatar: Droga wody, w końcu nadszedł. Po tym jak Jake Sully (Sam Worthington) poprowadził tubylcze klany Na’vi przeciwko skorumpowanym „Podniebnym Ludziom” (kolonizatorom dążącym do zebrania i kradzieży zasobów Pandory), sequel powraca na planetę 15 lat później. Mając pod opieką czwórkę dzieci, Jake i jego żona Neytiri (Zoe Saldana) postanawiają opuścić leśne plemię i znaleźć bezpieczeństwo u Metkayinów z pobliskiej wyspy. Mimo swojej długości (trzy godziny i zmiana), podwodne sekwencje filmu są jednymi z najbardziej efektownych w całej produkcji. Nie brakuje w nim również broni, walki wręcz i polowania na świętego wielorybopodobnego stwora, podobnie jak w pierwszym filmie. Oprócz namiętnych objęć pary małżeńskiej, historia wypełniona jest namiętnymi przejawami miłości i czułości między nastolatkami. Wątki ekologiczne i międzykulturowe podkreślają znaczenie tolerancji, akceptacji i szczerej komunikacji, podobnie jak w pierwszym filmie.

Gdzie oglądać cały film Avatar: Istota wody 2022?

Wydarzenia w Avatar: Istota wody mają miejsce około 15 lat po wydarzeniach z oryginalnego Avatara. Jake (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldana) osiedlili się w leśnym życiu na Pandorze wraz ze swoją rodziną, do której należą teraz dwaj nastoletni synowie o imionach Neteyam (Jamie Flatters) i Lo’ak (Britain Dalton), młoda dziewczyna o imieniu Tuk (Trinity Jo-Li Bliss) oraz Kiri (Sigourney Weaver), nastoletnia córka, którą adoptowali po tym, jak urodziła się w tajemniczych okolicznościach. Po pomocy Na’vi w ich walce z Sky People (ludzie próbują kopać i wydobywać zasoby Pandory), Jake jest świadkiem rozpoczęcia nowej misji przez ludzi: rozmieszczenie wybranej grupy awatarów z wgraną świadomość i wspomnienia dawno zmarłego Col.

Quaritch (Stephen Lang) i jego lojalnych żołnierzy. Jake i Neytiri’s Omaticaya klan są terroryzowane przez Quaritch i jego Na’vi-fied oddziału aż Jake przekonuje Neytiri, że powinny one uciec i szukać schronienia z odległej wyspy zamieszkującej Metkayina klanu, którzy są inny odcień niebieskiego i mają płetwy-jak ogony i płetwy-jak ręce. Tonowari (Cliff Curtis) i Ronal (Kate Winslet), duchowy przywódca i kolega Tonowari, najpierw pozwalają Jake’owi i Neytiri na ochronę rodziny, ale Quaritch (Jason Momoa) w końcu je odnajduje i bierze wojnę podniebnych ludzi do wodnych klanów.

Avatar: Istota wody od Jamesa Camerona

Choć miejscami się wlecze, cieszący się tłumem sequel Jamesa Camerona jest technicznym cudem, który udowadnia, że mimo swojej długości wciąż jest wizjonerem. Nie powinieneś iść zobaczyć Avatar: Droga wody ze względu na jego zawiłą historię. Fabuła jest nieskomplikowana, ale rozmowy, zwłaszcza z Quaritch, są przede wszystkim ekspozycyjne lub banalne. To jednak prawie nieistotne, ponieważ Cameron doskonale wykorzystuje budżet filmu wynoszący 350 milionów dolarów w wielu zapierających dech w piersiach podwodnych scenach, fantastycznych efektach stworzeń i wciągającym powrocie na Pandorę. Film zasługuje na to, by zobaczyć go na największym dostępnym ekranie, najlepiej w 3D.

Choć ponad trzygodzinny czas trwania może być nieco trudny do zniesienia, to dzięki żywej oprawie filmu łatwo zapomnieć o czasie. Intrygujące jest oglądanie występów motion-capture, a Winslet i Curtis są doskonałymi uzupełnieniami obsady. Dalton jako Lo’ak, psotny młodszy syn Neytiri i Jake’a, wyróżnia się wśród młodych wykonawców. Lo’ak zaprzyjaźnia się z wyrzutkiem społecznym o imieniu tulkun (święte wieloryby kosmitów). Warto też wspomnieć o Jacku Championie w roli Spidera, ludzkiego młodzieńca, który dorastał wśród Na’vi, ale zawsze czuł się inny z powodu swojej maski. Wygląda na to, że jego przyjaźń z Kiri, która również jest nietypowa, rozwija się w coś bardziej romantycznego, ale to jeszcze za wcześnie, by to wiedzieć (nie wspominając o skomplikowaniu).

Niesamowite efekty i ocena filmu

Quaritch, grany przez Langa, jest tylko nieco bardziej zdrowy niż w pierwszym filmie. Nie jest on jednak jedynym wrogiem. Wraz z postępem ludzkiej technologii, czyniącym broń i oręż bardziej zabójczymi, Na’vi stają przed coraz bardziej niemożliwymi przeciwnościami. Podczas gdy większość akcji ma miejsce w ostatnim akcie, nadal istnieją punkty intensywnego zagrożenia w całej historii, które będą miały widzów na krawędzi ich siedzeń (lub ich partnerów).

Jest też długa scena zatonięcia statku, która przypomina zatonięcie Titanica, aż do sposobu, w jaki ludzie wstrzymują oddech i trzymają się poręczy, podczas gdy woda wzbiera wokół nich. Chociaż na Pandorze nie ma kwartetu smyczkowego grającego muzykę klasyczną, kompozytor Simon Franglen wykorzystuje oryginalne tematy Jamesa Hornera, aby stworzyć poruszającą symfonię dla desperackiej walki Na’vi o przetrwanie. Cameron i autor zdjęć Russell Carpenter stworzyli w Avatarze: Drodze wody coś tak wielkiego, że nawet wady filmu nie są w stanie odebrać mu wrażenia.

Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody
Tytuł oryginalny Avatar: The Way of Water
Ocena IMDb 8 130,231 votes
Ocena TMDb 8.04 1,625 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Pełzająca śmierć
Saga „Zmierzch”: Księżyc w nowiu
Północny bastion
Niezniszczalni 2
Niewesołe miasteczko
Gang zwierzaków
65
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
King’s Man: Pierwsza misja
Astro Boy
Marvels
Fighting