• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Wiking zalukaj film Online

Wiking - ZALUKAJ FILM ONLINE

Apr. 07, 2022USA137 Min.R
Udostępnij0
Your rating: 0
7 1 vote

Wiking- Oglądaj online

Nicole Kidman, Alexander Skarsgard i Anya Taylor-Joy występują w filmie „Wiking”, brutalnej epopei o zemście wikingów. Jest to film intensywnie brutalny i seksualny, ale wyreżyserowany przez Roberta Eggersa z dużą siłą i umiejętnością. Sceny odciętych głów, okaleczonych twarzy i okaleczonych zwłok, a także wskazanych śmierci dziecka, psa, konia i innych, są do przewidzenia, podobnie jak krwawe sceny walki, w których jednostki są atakowane strzałami, mieczami i toporami. Przymusowa separacja rodzin jest rzeczywistością. Kilka postaci angażuje się w to, co wydaje się być seksem, z pchnięciami, dotykaniem i spojrzeniami na częściowo odsłonięte pośladki i piersi; niektóre kobiety również wydają się być siłą złapane. Zniewolona kobieta odpiera próbę gwałtu, obnażając siebie i swoją krew menstruacyjną.

Gdzie oglądać cały film Wiking 2022?

Film Wiking rozpoczyna się w roku 895, kiedy to król Aurvandill War-Raven (Ethan Hawke) wraca do domu, do swojej żony, królowej Gudrn (Nicole Kidman) i młodego syna, Amletha (Oscar Novak). Po przyjeździe brat króla, Fjölnir (Claes Bang), zdradza go i zabija w podstępnym ataku. Amleth jest świadkiem porwania matki i natychmiast wyrusza w poszukiwaniu zemsty. Z biegiem lat dojrzewa do roli bezwzględnego wikinga (Alexander Skarsgard).

O lokalizacji Fjölnira dowiaduje się od wiedźmy, więc w przebraniu niewolnika dołącza do statku płynącego na Islandię. Poznaje Olgę, uzdrowicielkę graną przez Anyę Taylor-Joy, i nawiązuje się między nimi nieprawdopodobna przyjaźń. Amleth zostaje zabrany jako niewolnik na odległą farmę, gdzie spotyka inną czarownicę, która mówi jej, gdzie znaleźć magiczny miecz. Amleth wyciąga swoje ostrze i zaczyna dokonywać zemsty, zabijając każdego z wojowników Fjölnira po kolei. Zanim jednak Amleth stanie do pojedynku z Fjölnirem, musi zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością i dokonać trudnego wyboru.

Świetna praca reżysera filmu Wiking

Robert Eggers, scenarzysta i reżyser filmu, stworzył dramatyczny epos pełen furii, pasji i szczypty mrocznej wyobraźni. Podobnie jak w przypadku swojego przełomowego pierwszego filmu „Czarownica”, Eggers włożył wiele czasu w badania nad „Człowiekiem z północy”, a współpraca z doświadczonym islandzkim pisarzem Sjónem (Lamb) pozwoliła mu przekazać niepokojącą autentyczność. Zapominasz, że widzisz aktorów w kostiumach, a zamiast tego znajdujesz się w innym czasie i miejscu. Film ma powagę, coś jest na rzeczy, mimo że poza planem zemsty niewiele się dzieje. Ma atmosferę, jakby był robiony przez wykwalifikowanych rzemieślników.

Płynne przejścia między realistycznymi przedstawieniami wiedźm i Walkirii a błotnistymi, krwawymi scenami walki przypominają urzekający Zielony Rycerz Davida Lowery’ego. Ale Eggers to także mistrz aktorstwa i rozwoju postaci, czego dowodem jest jego wcześniejszy film Latarnia morska. Wszyscy aktorzy wykonują tu fantastyczną pracę, ale zwłaszcza kreacja Kidman ma potencjał, by być tak ostra i szokująca, że aż boli. Narracja o zemście trwa 137 minut, ale można się tego spodziewać. Kiedy już do tego dojdzie, film wykorzystuje zaskakująco prymitywną paletę wizualną, aby przedstawić ten akt jako wyniszczającą, niekończącą się klątwę.

Wiking
Wiking
Wiking
Wiking
Wiking
Wiking
Wiking
Wiking
Wiking
Wiking
Tytuł oryginalny The Northman
Ocena IMDb 7.1 200,248 votes
Ocena TMDb 7.1 2,854 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Uwieziona moc
Snajper. Biały Kruk
Rybki z ferajny
Pociąg straceńców
7500
Kung Fu Panda 4
Gdy gasną światła
Ostatni najemnik
Robaczki z Zaginionej Dżungli
Krudowie 2: Nowa era
Jurassic World: Dominion
Inny czas