• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Athena zalukaj film Online

Athena - ZALUKAJ FILM ONLINE

Sep. 09, 2022France97 Min.R
Udostępnij0
Your rating: 0
6 1 vote

Athena- Oglądaj online

Nazwa „Athena” odnosi się do francuskiego osiedla publicznego, które jest nękane przez biedę, narkomanię i ogólne niezadowolenie. Rozgniewana morderstwem muzułmańskiego dziecka z rąk mężczyzn w policyjnych mundurach, młodzież z osiedla powstaje w gwałtownym powstaniu, atakując policję, kradnąc broń i barykadując kompleks w przygotowaniu do wojny. W rezultacie wiele osób zostaje zabitych, rannych lub poważnie poparzonych. Dzieci uzbrojone w broń palną i koktajle Mołotowa stają do walki z policją. Uprzedzenia wobec muzułmanów i ludzi kolorowych są jawne. Film jest nakręcony bardziej jak film akcji niż dramat o problemach społecznych, podkreślając rozlew krwi. Człowiek głoszący spokój brutalnie atakuje innego człowieka, który wydaje się być martwy. Brutalność nie wywołuje tu tak silnej reakcji, jakiej można by się spodziewać, bo jest odrętwiająca.

Gdzie oglądać cały film Athena 2022?

Nazwa ATHENA odnosi się do niebezpiecznej dzielnicy na obrzeżach Paryża, co może, ale nie musi być ukłonem w stronę inspiracji grecką tragedią. Kiedy filmik ze śmiercią małego muzułmańskiego dziecka przez chłopaków w policyjnych mundurach trafia do sieci, jeden ze starszych braci zmarłego, Karim (Sami Slimane), szybko zbiera przyjaciół i udaje się na lokalny posterunek policji, by dokonać zemsty. Powodują zniszczenia, kradną broń i zbroje, a skradzione pojazdy policyjne wożą do swojego kompleksu mieszkalnego, tworząc z niego fortecę nie do zdobycia. Kiedy departament policji odmawia podania tożsamości zabójców dziecka, porywają młodego policjanta o imieniu Jerome (Anthony Bajon) i grożą, że go zabiją, chyba że zostaną podane nazwiska. Ponieważ powstańcy nie dysponują taką bronią jak policja, jasne jest, że ich odważna, ale naiwna postawa skończy się tylko tragedią. Abdel, starszy brat Karima (w tej roli Dali Benssalah), to były francuski żołnierz, który służył w Mali i w głębi serca jest strażnikiem pokoju.

Zamiast dramatu o problemach społecznych, Athena ma atmosferę brutalnej gry wideo. Film jest bardziej zainteresowany wysadzaniem rzeczy w powietrze, niszczeniem i okaleczaniem ludzi oraz wyładowywaniem testosteronu, niż wygłaszaniem kazania na temat alienacji biednych, niesprawiedliwości rasizmu czy gniewu niesprawiedliwie traktowanych imigrantów. Decyzja Romaina Gavrasa, by potraktować tę historię jak grecką tragedię, nie zmienia niczego w zakończeniu i nie pomaga nam zrozumieć, o co chodzi. Równie niewiarygodne jest przedstawienie w filmie przemocy jako gry, greckiej lub nie.

Spektakl skupiony na wizualizacjach

To spektakl, dlatego uwaga widzów skupiona jest na wizualizacjach, a nie na głębszych tematach. W efekcie wszyscy są płaską karykaturą, a niektórzy nawet zmieniają zdanie dla dobra fabuły. Dawniej bezwzględny handlarz narkotyków nagle mięknie. W jednej chwili spokojny, rozsądny człowiek może zmienić się w zimnokrwistego mordercę. Zamiast czynić z nich interesujące osoby, którym warto kibicować, dlaczego nie uczynić ich po prostu celami dla ambitnych reżyserskich strzałów? Zarówno Odd Man Out, jak i Belfast, traktujące o uprzedzeniach i przemocy wynikającej z „kłopotów” w Irlandii Północnej, skupiają się raczej na ludziach zaangażowanych w sprawę niż na broni, sprawiając, że czujemy się autentycznie zasmuceni śmiercią tak wielu osób.

Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Athena
Tytuł oryginalny Athena
Ocena IMDb 6.8 14,298 votes
Ocena TMDb 6.613 416 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Wyzwolenie
Champion 2
Madrid, 1987
Giganci ze stali
Smakosz 3
Doktor Strange w multiwersum obłędu
Gra fortuny
Spadaj, Tato
Kolory miłości
Tajniak
Krok do sławy 2
Dom Gucci