• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Zaproszenie zalukaj film Online

Zaproszenie - ZALUKAJ FILM ONLINE

Aug. 24, 2022USA105 Min.PG-13
Udostępnij0
Your rating: 0
5 1 vote

Zaproszenie – Oglądaj online

Jessica M. Thompson, która napisała i wyreżyserowała film Zaproszenie, skupia się na kobiecej protagonistce i sabacie wampirów. Perspektywa Evie (Nathalie Emmanuel) pokazuje, jak kobiety są zmuszane do czucia się jak ofiary w świecie, w którym nie mogą powiedzieć, kto jest drapieżnikiem. W filmie pojawiają się graficzne sceny przemocy, z poderżniętym gardłem i podpaloną postacią, a także jeden wyraźny plaster mający wywołać emocjonalną reakcję. Samobójstwo jest przedstawiane jako szlachetny czyn. Zbliżenia pocałunków sugerują aktywność seksualną, a goły tył kobiety jest widoczny w jednym ujęciu.

Stawka jest duża, ale odwaga bohaterów również. A kiedy wszystkie banalne miłosne pragnienia Evie się spełniają, ona i widzowie pytają: „Czy możemy pozwolić sobie na poddanie się i cieszyć się chwilą?”. Być może powinniśmy byli się nauczyć, że sceptycyzm jest uzasadniony, gdy coś wydaje się zbyt cudowne, by mogło być prawdziwe.

Gdzie oglądać cały film Zaproszenie 2022?

Evie (Nathalie Emmanuel) wykonuje test DNA, po którym kontaktuje się z nią dawno niewidziany kuzyn Oliver (Hugh Skinner). Zaprasza ją na spektakularne wesele w Anglii i obiecuje, że poleci tam, by poznać resztę rodziny. Gdy tylko Evie przyjmuje ZAPROSZENIE, wpada pod czar Waltera, brytyjskiego arystokraty organizującego przyjęcie i przyjaciela rodziny (Thomas Doherty). Jednak nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a spotkanie wkrótce staje się gotyckim spiskiem.

Romantyczne ideały, które od wieków urzekają miłośników wampirów, w obrazie Thompsona zostają pocięte na strzępy. Pod wieloma względami Evie jest pożądaną antytezą Belli, słabej, zależnej protagonistki Zmierzchu. Sukces tej serii na początku XXI wieku na nowo rozbudził w przemyśle rozrywkowym fascynację wampirami, wilkołakami i innymi nadnaturalnie przerażającymi postaciami (m.in. w Disney Channel, w serialu Descendants, który zapoczątkował karierę Doherty).

Mimo to wydaje się, że twórcy próbują wbić ostatni gwóźdź do trumny tym historiom, które niejako przyzwyczajają widzów do bycia wykorzystywanymi. Zaproszenie to horror, który koncentruje się na kwestiach, z którymi kobiety mogą się utożsamiać, takich jak poczucie braku bezpieczeństwa w sytuacjach społecznych i chęć oddania się mimo tego marzeniom księżniczki. Jest to historia ostrzegawcza przebrana za dziką fantazję: Nie daj się wciągnąć kuszącej obietnicy, ofercie egzotycznej, opłaconej za wszystkie wydatki wycieczki czy zaproszeniu na przyjęcie, na którym będą obecni wpływowi mężczyźni.

Zaproszenie
Zaproszenie
Zaproszenie
Zaproszenie
Zaproszenie
Zaproszenie
Zaproszenie
Zaproszenie
Tytuł oryginalny The Invitation
Ocena IMDb 5.2 15,851 votes
Ocena TMDb 6.4 373 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Bagno
Czarny krab
The Losers – Drużyna Potępionych
Płacząca kobieta
Złodziejski kodeks
Głodni
Fresh
Jak żona
Lockout
Halloween Finał
Pościg we mgle
Wiedźmy