• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

X zalukaj film Online

X - ZALUKAJ FILM ONLINE

Mar. 17, 2022USA106 Min.R
Udostępnij0
Your rating: 0
6 1 vote

X- Oglądaj online

X to horror z 1979 roku, który opowiada o ekipie filmowej produkującej film klasy R w domu na farmie, gdzie są terroryzowani przez starszych właścicieli. Jest to film naprawdę graficzny i dosadny, ale także humorystyczny, inteligentny i mocny, poruszający poważne kwestie, takie jak represja seksualna, starzenie się i skutki upływu czasu. W długim ujęciu można zobaczyć kobietę zupełnie nagą podczas kąpieli w wodzie, a w wielu scenach seksu pojawiają się pchnięcia, jęki i inne seksualnie sugestywne zachowania. Jest dużo krwawych szczegółów, w tym krwi (tryskającej, rozpryskującej się, bulgoczącej, sączącej się), krwawego chaosu, makabrycznych morderstw, rozerwanego ciała, połamanych kości, wykłutych gałek ocznych itp. oraz broni i strzelania.

Gdzie oglądać cały film X 2022?

W X, Houston, Texas, w roku 1979. Wayne (Martin Henderson), właściciel klubu burleski, ładuje swoje sex-roboty (Maxine (Mia Goth) i Bobby-Lynne) i wyrusza vanem (Brittany Snow). Jackson, sex worker i Bobby-chłopak Lynne’s (Scott „Kid Cudi” Mescudi), RJ, filmowiec (Owen Campbell), i Lorraine, rejestrator dźwięku i Bobby-dziewczyna, Lynne’s również iść razem (Jenna Ortega). Ich ostatecznym celem jest rezydencja ekscentrycznego starego małżeństwa na ranczu. Grupa planuje udać się tam, aby strzelać R-rated film The Farmer’s Daughters w nadziei na spieniężenie na boomie przemysłu domowego wideo. Sesja zaczyna się gładko, ale sprawy przybierają złowrogi obrót, gdy jeden z dorosłych w domu zaczął podszywać się pod dzieci. Lorraine po kilku piwach i posiłku podejmuje decyzję o dołączeniu do ekipy filmowej. RJ odchodzi w nocy, uruchamiając przerażającą reakcję łańcuchową zabijania i chaosu.

O czym jest ten krwawy film?

Ten krwawy film zagłębia się w seks i przemoc na nowe, intrygujące sposoby, co czyni go czymś więcej niż tylko zgrabnym hołdem dla gatunku grindhouse. Poruszony zostaje temat starzenia się ciał, a ton utrzymany jest w dobrym tonie dzięki nutom suchego humoru. Nie jest niespodzianką, że za reżyserię odpowiada Ti West, którego Dom diabła ma ten sam retro wygląd i stał się klasykiem horroru. Estetyka X jest wprost wyjęta z podręcznika The Texas Chain Saw Massacre, a West doskonale zna styl tego filmu (w tym jego wartość szokującą, gore, poczucie miejsca, a nawet niespodziewane elementy komediowe). Jednak zamiast robić kalkę, wprowadza do niej swój własny styl.

Wbrew konwencjom horroru, które często przedstawiają seks jako środek do celu, X ukazuje aktywność seksualną jako coś zdrowego i wyzwalającego. Aktorzy, choć produkują „smutek”, wydają się panować nad swoim fizycznym ja… przynajmniej do czasu, gdy zaczynają się ataki. Przyczynia się do tego zarówno religijna prawość, jak i zazdrość o młodość i urodę. To zabójcza mieszanka i West mógłby ją bardziej zgłębić, gdyby chciał, ale zamiast tego postawił na sensację. Ekstatyczne piski, które powstają przy niektórych ujęciach są tak archaiczne, że trafiły do podręczników historii. Niewykluczone, że w X chodzi o zlepek emocji, w tym zdumienie, skowyt i śmiech.

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
Tytuł oryginalny X
Ocena IMDb 6.6 96,372 votes
Ocena TMDb 6.761 1,423 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Halloween zabija
Island of the Dolls
Po horyzont
Mission: Impossible III
SNAFU
Sicario 2: Soldado
Mężczyzna bez pamięci
Paradise City
Skóra, w której żyję
Syn
Smakosz: Odrodzenie
One Way