Czarnobyl

Czarnobyl

May. 06, 2019
Zagłosowałes: 0
10 1 głos

Sezony serialu

1Sezon 1
10

Reżyser filmowy

Craig Mazin
Reżyser filmowy

Obsada filmu

Jared Harris isValery Legasov
Valery Legasov
Stellan Skarsgård isBoris Shcherbina
Boris Shcherbina
Emily Watson isUlana Khomyuk
Ulana Khomyuk
Paul Ritter isAnatoly Dyatlov
Anatoly Dyatlov
Jessie Buckley isLyudmilla Ignatenko
Lyudmilla Ignatenko
Adam Nagaitis isVasily Ignatenko
Vasily Ignatenko
Sam Troughton isAlexandr Akimov
Alexandr Akimov
Robert Emms isLeonid Toptunov
Leonid Toptunov
Con O'Neill isViktor Bryukhanov
Viktor Bryukhanov
Adrian Rawlins isNikolai Fomin
Nikolai Fomin

Cały Film 1080p 720p HD | Player | Netflix | CDA | ZALUKAJ | Ipla | Fili | Ipla | Rakuten | TV | VOD

Gdzie oglądać serial online Czarnobyl?

Amerykańsko-brytyjski serial, którego reżyserem został Johan Renck wraz ze współpracą HBO GO. Pięć odcinków serialu nakręconego na podstawie książki Krzyk Czarnobyla. Produkcja, która nagrodzona została rozmaitymi nagrodami. W roku1986 Czarnobyl powraca do dramatu ukraińskiej elektrowni atomowej. Jedna z największych awarii przemysłowych w historii. Ludzie, polityka i technologia zawiodły i ostatecznie zaszkodziły zdrowiu i życiu dziesiątek tysięcy ludzi. Odpowiada na pytania: jak to się stało, jak udało się opanować zagrożenie i jakie były następstwa katastrofy? Podczas gdy pięcioodcinkowa opowieść rozszerza fakt, że historia jest do pewnego stopnia konieczna, niektóre wydarzenia są pomijane, a inne podkreślane, ale dziś stanowią niezwykłą i sensacyjną ilustrację.

Historia obecnej eksplozji ukraińskiego reaktora jądrowego doskonale wpisuje się w główne nurty popkultury. Odkąd wszystko wydarzyło się w 1986 roku, po latach 80. Jeśli chodzi o historię eksplozji w Czarnobylu, deweloperzy poszukiwali nie tylko ciekawych tematów naukowych, ale także klimatu późnej zimnej wojny przed żelazną kurtyną. Wielu widzów nie pamięta czasów, gdy na ekranie pojawiła się aura niemal retro science fiction. W pierwszych kilku odcinkach fluorescencyjne niebieskie światło z płonącego reaktora wywarło imponujący efekt, zwłaszcza na tle miasta, w którym nie ma żadnej historii dla personelu elektrowni.

Czy warto oglądać wszystkie odcinki Czarnobyla?

W końcu Czarnobyl jest częścią siły strachu, która panuje w każdym autorytarnym systemie. Podwładni boją się szefa, szefa dyrektora, dyrektora regionalnego przewodniczącego komitetu regionalnego itd. Wypadek w Czarnobylu nie miałby miejsca bez złudzenia przebaczenia, zranienia bliskich, tortur i śmierci. W czterech kolejnych odcinkach serial może pokazać, że w takim systemie liczą się tylko niewielkie zwycięstwa i ciche sukcesy, o których prawie nikt nie wie.

Serial Czarnobyl ma co najmniej pięć odcinków. Ale polityka nie jest głównym bohaterem Czarnobyla. Twórcy serialu przedstawiają dramatyczne wydarzenia z różnych perspektyw i przeciwstawiają się biurokracji odwagi rzadkich i głupich ludzi, którzy z wytrwałością i determinacją zapobiegli jeszcze większej katastrofie. Głównymi bohaterami byli Valery Legasov, przewodniczący komisji badającej przyczynę wypadku, Boris Sherbin, zastępca przewodniczącego radzieckiej Rady Ministrów oraz Ulian Komiuk, fizyka atomowa. Te trzy osoby (obaj mężczyźni istnieli, a Uliana Komiuk jest wynikiem wszystkich naukowców zaangażowanych w prywatne śledztwo w celu ustalenia przyczyny katastrofy) stali się bojownikami prawdy.

Jak zareagowała Europa na wybuch w Czarnobylu?

Kiedy cała Europa dowiedziała się kilka dni po wybuchu, kupił dużą ilość płynów Lugola z powodu błędnych informacji radzieckich. Ta seria doskonale oddaje czasy, gdy rządził Związek Radziecki i wszystkie one są tajne. Z pomocą scenarzysty Craiga Mazina i reżysera Johanna Rencka doskonale odtworzył wydarzenia z Czarnobyla. Brawa i gratulacje, że serial nie jest typowym dokumentem. Myślę, że to z powodu realizmu filmowców. To niesamowite, ile zapłaciliby niedoinformowani. Ta propaganda została następnie odrzucona przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Nie sądzę, żeby rząd mógł działać tak chaotycznie dla dobra swoich obywateli.

Spiskowcami są radziecki fizyk jądrowy Valery Legasov i radziecki wicepremier Boris Sherberbin, którzy zgodnie z instrukcjami Gorbaczowa sami zbadali przyczyny i konsekwencje wypadku w Czarnobylu. Pierwsza ma wyobrażenie o tym, co się właściwie wydarzyło, a druga sprawa dotyczy śledztwa i politycznego ignorowania ostrzeżeń kolegów. Relacja między nimi jest siłą napędową całej historii, ukazując wydarzenia z dwóch różnych perspektyw. Co więcej, spotkanie dwóch różnych osobowości i powolne wzajemne zrozumienie pozwala widzowi lepiej zrozumieć rzeczywistą rzeczywistość polityczną, w której musieli działać aktorzy.

Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Tytuł filmu online Chernobyl
Chomikuj Torrent 8.5 2,351 votes
First air date May. 06, 2019
Last air date Jun. 03, 2019
Seasons 1
Wszystkie odcinki 5
Average Duration 70 minutes

Polecane tytuły

Black Narcissus
Marvel: Punisher
BoJack Horseman
Sex Education
DC: Flash
The Good Doctor
House of Cards
The Walking Dead: Nowy Świat
S.W.A.T.
Spartakus
Noc oczyszczenia
Ty