• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

To nie wypanda zalukaj film Online

To nie wypanda - ZALUKAJ FILM ONLINE

Mar. 10, 2022USA100 Min.PG
Udostępnij0
Your rating: 0
5 1 vote

To nie wypanda- Oglądaj online

To nie wypanda to historia coming-of-age osadzona w Toronto na początku lat 2000 i grająca Rosalie Chiang jako Meilin „Mei” Lee, chiński kanadyjski dzieciak, który po wejściu w okres dojrzewania wydaje rzeczywistą czerwoną pandę. Film jest wyraźnie skierowany do starszej, nastoletniej widowni niż wiele innych propozycji Pixara, a przemiana pandy, która może być czasem dotkliwa i skutkować zarówno nieumyślnym, jak i zaplanowanym uszkodzeniem/zniszczeniem, jest doskonałą metaforą dojrzewania. Dramat rozgrywa się w Chinatown, gdzie mieszka Mei, i ma zróżnicowaną obsadę odzwierciedlającą ten obszar. Rodziny, które wspólnie obejrzą film, będą mogły porozmawiać o wielu tematach, między innymi o wartości otwartej komunikacji na temat dojrzewania, niebezpieczeństwach związanych z tajemnicą, konieczności posiadania bliskich przyjaciół i przewodnictwa godnych zaufania dorosłych.

Gdzie oglądać cały film To nie wypanda 2022?

Meilin „Mei” Lee (z głosem Rosalie Chiang), 13-letnia, przestrzegająca zasad gimnazjalistka, jest głównym tematem filmu Pixara To nie wypanda. Nadopiekuńczy rodzice Mei, typ-A Ming (Sandra Oh) i cichy Jin (Orion Lee), prowadzą buddyjską świątynię w torontońskim Chinatown. Mei i jej trzy najlepsze przyjaciółki, grane przez Avę Morse, Maitreyi Ramakrishnan i Hyein Park, podkochują się w miejscowym chłopaku, który pracuje w sklepie i mają obsesję na punkcie boysbandu 4Town. Mei ma niepokojący sen dotyczący prawdziwych i sławnych chłopców, a następnego ranka budzi się wyglądając jak czerwona panda. Dowiaduje się, że transformacja w pandę jest tradycyjnym rytuałem przejścia dla kobiet z jej rodziny na początku kobiecości, ale że panda może być zawarte w amulecie przez księżycowej ceremonii. Ze względu na fakt, że intensywne uczucia mogą wywołać metamorfozę, Mei będzie musiała użyć wszystkich swoich zdolności medytacyjnych, aby wstrzymać się z procesem do czasu zakończenia rytuału.

To najbardziej przyjazny dla nastolatków film Pixara, który jest zachwycający, zabawny, bezwstydnie dziewczęcy i zaskakująco poruszająca alegoria dorastania. To prezent dla każdego, kto pamięta niezręczne lata między nastolatkami, kiedy musieli żonglować oczekiwaniami rodziców z przyjaźniami i nowymi hobby, a jednocześnie tęsknić za zespołami (w tym przypadku, shout-out do millenialsów, którzy kochali O-Town, *NSYNC, Backstreet Boys, i tym podobne). Chiang robi piękną pracę uchwycenia emocjonalne i fizyczne transformacje Mei przechodzi, od jej pragnienia, aby szanować swoich rodziców i dbać o świątyni rodzinnej do jej radości z przyjaciół, głośnej muzyki, a tak, mężczyźni (nawet jeśli są one z nieosiągalnym pop-heartthrob odmiany).

To nie wypanda od PIXAR

To nie wypanda, jak każdy inny film Pixara, to wizualna uczta. Aby stworzyć ten film, pisarka/reżyserka Domee Shi (która jest chińską Kanadyjką i w 2002 roku miała 13 lat) oczywiście czerpała z osobistych doświadczeń z Toronto’s Chinatown i dorastania na początku lat 2000. Podobnie jak jej krótkometrażowy film „Bao”, ten pełnometrażowy film jest emocjonalnym przypomnieniem czułych zachwytów i burzliwych niepokojów związanych z dorastaniem, zwłaszcza gdy matka jest zarówno wymagająca i troskliwa, jak i ma niezwykle wysokie oczekiwania wobec swoich dzieci.

Jednak tematyka i podstawowa metafora tej historii będzie współbrzmieć z każdym, kto odczuwał lub będzie odczuwać niełatwą radość z przejścia z dzieciństwa do wieku dojrzewania, niezależnie od tego, czy jest Kanadyjczykiem, Chińczykiem, kobietą, dziewczyną czy millenialsem. To nie wypanda to fantastyczny dodatek do kanonu filmów animowanych, które fachowo portretują głębokie emocje związane z wchodzeniem w wiek dorosły, wśród takich filmów jak Inside Out i Mitchells vs. Maszyny.

To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
To nie wypanda
Tytuł oryginalny Turning Red
Ocena IMDb 7 121,494 votes
Ocena TMDb 7.508 3,669 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Gnomeo i Julia
Justice League: Warworld
Daleko od drzewa
Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności
Cudowny Chłopak
Kot w butach: Ostatnie życzenie
Był Sobie Pies
Underworld: Przebudzenie
Piekielna zemsta
Szkoła magicznych zwierząt
Mój przyjaciel Hachiko
Kot w butach: Trzy diabły