• REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Nad przepaścią zalukaj film Online

Nad przepaścią - ZALUKAJ FILM ONLINE

Feb. 18, 2022USA86 Min.R
Udostępnij0
Your rating: 0
5 1 vote

Nad przepaścią- Oglądaj online

Ekstremalne niebezpieczeństwo, makabryczne obrażenia i język dla dorosłych są częścią pakietu w Nad przepaścią, dramatyzacji prawdziwych wydarzeń z życia alpinistów. Alpinistka Pam Bales (Naomi Watts) motywuje się do pomocy uwięzionemu facetowi (Billy Howle) po tym, jak natknęła się na niego podczas wędrówki. Nie zabraknie niebezpiecznych sytuacji, takich jak uwięzienie w zimnie czy zejście w dół wąwozu. Jest też przykład nadmiernego picia. Dodatkowo, jest kilka krótkich przypadków kobiecej nagości (z boku i z tyłu), które nie mają charakteru seksualnego.

W całym filmie są spokojne momenty, a bohaterowie przez większość czasu spędzają walcząc o swoje życie. Z kolei Bales wykazuje się niezwykłym hartem ducha i miłosierdziem. Dla nastolatków w młodszym wieku film może być nużący z powodu braku ekscytujących sekwencji. Opowieść o przetrwaniu wbrew przeciwnościom losu urzeknie starszą młodzież i dorosłych, a fakt, że została oparta na prawdziwych wydarzeniach, jeszcze bardziej spotęguje jej efekt.

Gdzie oglądać cały film Nad przepaścią 2022?

W Nad przepaścią Naomi Watts gra doświadczoną alpinistkę Pam Bales, która jest w trakcie wspinaczki na Mount Washington, kiedy uderza w nią potężna zamieć. Po powrocie do miasta ryzykuje wszystko, by uratować samotnego turystę (Billy Howle), który utknął na zboczu góry podczas burzy.

Watts dała się poznać jako niezwykle przekonująca i utalentowana odtwórczyni głównych ról w dramatach o wysokiej stawce, w tym w podobnie dramatycznym The Desperate Hour. W Nad przepaścią jest praktycznie wyłącznie odpowiedzialna za dramat, z długimi odcinkami ciszy, podczas gdy ona podąża w kierunku ostatecznego celu. To niezwykłe, jak dużą część ekranu potrafi zawładnąć jedynie swoją mową ciała i ekspresją, ale dopiero gdy natrafia na zagubionego turystę „Johna”, jej postać zaczyna nabierać kształtów. Kiedy pokazuje się jej emocje inne niż „anielska zbawicielka”, takie jak wściekłość i momenty komizmu, staje się bardziej ludzka i przystępna.

Sceny spaceru oglądamy przez zabarwione bursztynem gogle Balesa, a krajobrazy zapierają dech w piersiach (choć kręcone były w Słowenii, by zastąpić ośnieżone szczyty New Hampshire). W niektórych miejscach jednak, filmowanie jest trochę niechlujne. Na przykład, gdy Bales przygotowuje się do podróży, kamera zatrzymuje się na zbliżeniu szczęśliwego portretu rodzinnego, potem wielokrotnie wraca do samochodu nieznajomego na parkingu, a na końcu do wypchanego niedźwiedzia grizzly, który stoi w drzwiach. Jednak fakt, że film oparty jest na autentycznych wydarzeniach oraz kreacja Watts sprawiają, że jest on na tyle interesujący i mocny, że warto go obejrzeć.

Nad przepaścią
Nad przepaścią
Nad przepaścią
Nad przepaścią
Nad przepaścią
Nad przepaścią
Tytuł oryginalny The Ledge
Ocena IMDb 5.1 3,825 votes
Ocena TMDb 6.2 138 votes
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Podobne tytuły

Karate Kid
Jeden strzał
Sanctum
Polar
Bagażnik – uwięziona
Krwawa rozgrywka
Logan: Wolverine
Pomiędzy Nami Góry
Ostatni najemnik
Free Guy
Rust Creek
Land of Bad