What's happening?

Mulan 2020 - FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY I SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
0 godzin 59 minut 13 sekund

Mulan 2020

Mulan 2020

Sep. 04, 2020United States / Canada / Hong Kong115 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Gdzie oglądać cały film Mulan online?

Oglądając tę świetną produkcję mam wrażenie jak bym przeniosła się w czasie do lat 90’tych, w których królowała opowieść o tajemniczej wojowniczce. Możemy zobaczyć postęp technologiczny na przestrzeni lat patrząc na wersję z 2020 roku, gdyż graficznie jest to uczta dla oczu. Prawda jest taka, że plany nad odświeżeniem tego filmu była już od dawna lecz wszystko przeciągało się aż do tego momentu. Opowieść o Mulan to chińska tradycja i folklor, który posłużył wydawnictwu Disneya za element świetnej fabuły, która spodoba się każdemu. Film Mulan to odpowiedni gatunek zarówno dla młodszej jak i starszej widowni, ponieważ jest to typowe kino familijne przy którym bawić się będzie cała rodzina. 

Według mnie nowa wersja filmu Disneya jest zdecydowanie lepsza i przemawia za tym nowoczesna grafika, świetny dubbing czy lektor po polsku. Ten film online jest dostępny od dawna w serwisie filmowym dobry-film.pl. Czy warto oglądać tę remake z 2020 roku? Moja odpowiedź brzmi: zdecydowanie warto! Plotki głoszą, że już dziesięć lat temu planowano i zaczęto pracę nad tą wersją popularnej powieści o wojowniczce o imieniu Mulan. Zdecydowanie warto było czekać na tak dobrą produkcję, która przyciągnęła miliony widzów przed ekranami. Warto korzystać z platform VOD, które oferują obejrzenie całego filmu na dowolnym urządzeniu by móc przeżywać niesamowite przygody razem z bohaterami „Mulan”. Wszystko po to, by nie iść do kina w tak trudnym okresie, gdzie wszystko jest pozamykane i ciężko dostać bilet na seans filmowy. Oczywiście są też inne filmy takie jak np. Boże Ciało, które również warto włączyć na ekranach w super jakości HD.  

mulan film online

Czy film Mulan zostanie produkcją roku?

Myślę, że ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ rok 2020 niesie ze sobą jeszcze kilka premier filmowych. Oczywiście jest to bez wątpienia jeden z lepszych filmów, za którego odpowiedzialna jest reżyserka filmowa Niki Caro. Odwaliła ona kawał dobrej roboty, ponieważ trudno odświeżać stare hity, tak by nie zepsuć ich jakości. Debiut na platformach VOD uczynił Mulan jednym z najchętniej oglądanych filmów w ostatnim czasie. Oglądając wersję z lektorem po polsku możemy poczuć się jak w kinie, gdyż jest on bardzo dobry. Ogromny sukces Walt Disney czyli studio, które podjęło się wydania tego hitu. Na pochwałę również zasługuje ścieżka dźwiękowa, której słucha się niezwykle przyjemnie dla ucha.  Bez wątpienia możemy powiedzieć, że będzie to hit 2020 roku dlatego oglądaj cały film Mulan już teraz!

W Chinach każde dziecko zna legendę o wiosce Hua Mulan, która służyła w armii za panowania dynastii Wei (386-535). Uratował więc starego i chorego ojca, którego wezwano, ponieważ nie miał syna. Mulana odnosiła duże sukcesy w wojsku, osiągając wysokie stopnie, a członkowie długo nie wiedzieli, że jest kobietą.

Świetny remake od wytwórni Walt Disney


Mulan to prawdopodobnie jedna z najbardziej udanych i znanych animacji Disneya, więc wzięli na siebie dużą odpowiedzialność za nową wersję. Może nie tak duży jak King Leo, ale nadal. Należy to porównać z tym, jak został wyprodukowany 22 lata temu, ale powinniśmy wiedzieć, że Disney zasadniczo zmienił historię, którą pamiętamy. Część postaci jest zupełnie nieobecna, okoliczności i relacje między nimi są nieco inne, działania też inne, a wprowadzony element sprawia, że ​​Mulan po polsku jest tak wyjątkowa, że ​​żołnierz musi być pomostem między przygodą a rozumem. 

To ta sama historia, ale trochę inna. I to ma sens. Niki Karo jeszcze bardziej dostosował się do poezji aktorów i pokazał nam fantastyczny pokaz z filmem o sztukach walki. Coś w stylu Hero lub Flying House, ale z wersją rodzinną.


Moim zdaniem nowe wersje Disneya były największym problemem ostatnich lat. Zwykle pewne elementy, niektóre piosenki są dodawane do historii, ale cała historia jest taka sama. Wiele prac zostało dobrze ocenionych, przynajmniej finansowo, ponieważ opinie były w najlepszym razie dobre. Ten film był pierwotnie spowodowany brakiem przygody. Najgorszy był dla mnie Król Lew, bo śpiewanie zwierząt pod pozorem realizmu stało się rzadkością.

W przypadku Mulan Disney wypadł trochę inaczej. Pierwsze nagrania od razu pokazały duże różnice w animacji. Ukochany smok Mushu już nie istnieje, a sama historia była zupełnie inna. Dużo bliżej powinno być do chińskiej legendy o Mulan, gdzie bohaterka jest ojcem walczącego na wojnie pacjenta. Nikt nie ujawnił swojej tożsamości, a w ciągu 12 lat osiągnął wysoki stopień wojskowy. W końcu okazało się, że żołnierze odwiedzili swoich przywódców i znaleźli tam kobietę.

Jak bardzo różni się fabuła od oryginalnej wersji?

Fabuła nieco różni się od tej sprzed 22 lat, bliższej oryginalnej opowieści, choć zachowano pewne elementy wyobraźni. Może nie, ale na jego miejscu pojawiła się niebezpieczna wiedźma Xong Lang (Gong Li), która mogła stać się każdą żywą istotą. Za nim jest okrutny Bori Khan (Jason Scott Lee), który chce zmusić swój lud do zabicia chińskiego cesarza (Jet Li) i przejęcia imperium. Jak możesz sobie wyobrazić, Mulan będzie w drodze.

Film ma budżet w wysokości 200 milionów dolarów i można to zobaczyć na ekranie. Wydaje się, że wszystko dzieje się na najwyższym poziomie. Dzieje się tak, ponieważ kojarzy się z pięknym przedstawieniem historii: fotografiami, rozległymi krajobrazami, kostiumami, krajobrazami (miasto imperium wydaje się piękne) i nie ma na niego wpływu sceny bitewne, które nie są zbyt liczne i nie wywołują paniki. Mam na myśli wojsko antywojenne, które jest bardzo podobne do animacji. Ma czystą scenę lawinową (jedyny przykład, w którym efekty komputerowe są sztuczne, a sama scena wygląda śmiesznie i przerażająco).

Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Mulan 2020
Original title Mulan
IMDb Rating 5.4 59,619 votes
TMDb Rating 7.3 2,405 votes

Director

Niki Caro
Director

Cast

Liu Yifei isHua Mulan
Hua Mulan
Jet Li isThe Emperor
The Emperor
Tzi Ma isHua Zhou
Hua Zhou
Donnie Yen isCommander Tung
Commander Tung
Gong Li isXian Niang
Xian Niang
Jason Scott Lee isBöri Khan
Böri Khan
Yoson An isChen Honghui
Chen Honghui
Cheng Pei-Pei isThe Matchmaker
The Matchmaker
Ron Yuan isSergeant Qiang
Sergeant Qiang
10 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Similar titles

Szynka, szynka
Kolor szafranu
Cud w celi nr 7
Prawdziwa zbrodnia
American Assassin
Rodzina Addamsów: Spotkanie po latach
El robo del siglo
Torpedo
Pokémon: Film Pierwszy – Zemsta Mewtwo
Batman: Hush
Sześć Dni, Siedem Nocy
Nocna przygoda